چهارشنبه , 7 خرداد , 1399

اخبار و رویدادها

کد خبر: 133   |  دفعات بازدید : 710   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

نحوه ثبت‌نام دانشجویان دانشگاه آزاد برای دریافت وام قرض‌الحسنه

05 مرداد, 1398
نحوه ثبت‌نام دانشجویان دانشگاه آزاد برای دریافت وام قرض‌الحسنه
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مجید مشکینی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات بانک قرض‌الحسنه رسالت و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دانشجویان را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

نحوه درخواست تسهیلات دانشجویی
تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی از طریق ثبت‌نام در سامانه sajed.iau.ir توسط دانشجویان و پس از طی تشریفات اداری و قانونی به حساب شهریه دانشجویان منظور می‌شود. دانشجویان می‌توانند تمام روند اجرایی را تا دریافت تسهیلات از طریق سامانه مذکور پیگیری و مشاهده کنند.
در این دستورالعمل تأکید شده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی باید از تاریخ ۱۱ اسفند ۹۷ لغایت ۲۲ اسفند ۹۷ برای ثبت‌نام در سامانه ساجد به نشانیhttps://sajed.iau.ir بخش صندوق رفاه دانشجویان اقدام کنند. تمام مراحل تکمیل پرونده، افتتاح حساب و ارائه تضمین مربوطه باید توسط دانشجوی واجد شرایط انجام شود.
براساس این دستورالعمل، اعطای تسهیلات بانک قرض‌الحسنه رسالت نیاز به مراجعه حضوری در شعب نیست و مراحل تشکیل و تکمیل پرونده در محل واحدهای دانشگاهی سراسر کشور توسط مسئولان صندوق رفاه دانشجویان واحدها، راهنمایان و نمایندگان کانون انجام می شود.
همچنین برای اعطای تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دانشجویان می‌توانند به نزدیک‌ترین شعبه بانکی مربوطه در محل زندگی یا تحصیل خود جهت تشکیل و تکمیل پرونده مراجعه کنند.
در قسمتی دیگر از این دستورالعمل آمده، بانک‌های عامل مذکور مبلغ تسهیلات را به حساب تعیین شده به‌نام صندوق رفاه دانشجویان سازمان مرکزی واریز می‌کنند و سپس مطابق با ثبت‌نام دانشجویان مبالغ واریزی به حساب درآمدی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه انتقال داده می‌شود.
دانشگاه صرفاً به عنوان معرف است و هیچ‌گونه تعهدی نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلاتی دریافتی دانشجویان ندارد.
همچنین دانشجویانی که پس از دریافت تسهیلات، در واحد دیگر میهمان می‌شوند و میهمانی ایشان تداوم می‌یابد یا دانشجویانی که براساس ضوابط و مقررات به واحد دیگر انتقال می‌یابند، میزان بستانکاری ایشان در خصوص این تسهیلات توسط واحدهای مبدأ به حساب واحدهای مقصد واریز می‌شود.

انتهای پیام/ ۴۰۰۷/

گروه : اخبار آموزشکده  |  
نحوه ثبت‌نام دانشجویان دانشگاه آزاد برای دریافت وام قرض‌الحسنه نحوه ثبت‌نام دانشجویان دانشگاه آزاد برای دریافت وام قرض‌الحسنه