چهارشنبه , 7 خرداد , 1399

اخبار و رویدادها

کد خبر: 118   |  دفعات بازدید : 808   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

چگونه استرس امتحانات را کم کنیم؟

15 آبان, 1397
چگونه استرس امتحانات را کم کنیم؟

به گزارش حوزه دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از کانورسیشن، دانش‌آموزان دوره راهنمایی در استرالیا در حال گذراندن امتحانات پایانی هستند که زمان استرس‌زایی برای آنهاست. تقریباً ۴۷ درصد از دانش‌آموزان استرالیایی گزارش داده‌اند که در هنگام درس خواندن دچار استرس زیادی می‌شوند. ۶۷ درصد از آنها بیان کرده‌اند حتی وقتی به‌خوبی برای امتحان آماده می‌شوند نیز احساس اضطراب و استرس دارند.
این مقدار استرس می‌تواند تأثیر منفی روی سلامت روان، سلامت کلی فرد، نمرات و انگیزه دانش‌آموزان بگذارد. داشتن استراتژی‌هایی برای مقابله با استرس بسیار مهم است. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که تمرین‌های متمرکز بر ذهن آگاهی می‌تواند سطح استرس فرد را کاهش دهد و حتی افکار منفی را کمتر کند.
یکی از راه‌های مقابله با استرس مدیتیشن است. سعی کنید در محل آرام و راحتی بنشینید، سپس موقعیت راحتی پیدا کنید و برای چند لحظه بی‌حرکت بمانید. برخی از افراد دوست دارند با چشم‌های بسته مدیتیشن کنند اما حتماً نباید چشم‌های خود را ببندید. تعدادی اپلیکیشن مدیتیشن وجود دارد که می‌تواند شما را راهنمایی کند.
توجه به تنفس یکی از روش‌‌های مؤثر در مدیتیشن است که به‌طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انجام تنفس مدیتیشنی روی ورود و خروج نفس‌تان تمرکز کنید. اگر احساس استرس و اضطراب می‌کنید، سعی کنید تنفس‌تان را آرام و ثابت نگه دارید. در ابتدا چند نفس از دهان بکشید و سپس دم و بازدم را از طریق بینی انجام دهید.

گروه : اخبار آموزشکده  |  
چگونه استرس امتحانات را کم کنیم؟