پنجشنبه , 7 بهمن , 1400

دانشجویان گرامی ، جهت آشنایی با نحوه ثبت نام اینترنتی راهنمای زیر را مطالعه فرمائید.

نحوه ورود به سیستم :
با وارد کردن آدرس اینترنتی سایت دانشگاه izeh-samacollege.ir و انتخاب گزینهسامانه آموزش می توانید به سامانه الکترونیکی دانشگاه دسترسی داشته باشید و سپس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سیستم شوید.

- برای اولین ورود به سیستم : نام کاربری :شماره دانشجویی و رمز عبور : شماره شناسنامه می باشد.

گزینه انتخاب واحد:
با کلیک بر روی این گزینه می توانید وارد مرحله انتخاب واحد بشوید ( جهت ورود به قسمت انتخاب واحد می بایست بدهی ترم قبل و شهریه ثابت ترم جدید را پرداخت کرده باشید.) پس از ورود به این مرحله شما می توانید به دو روش دروس خود را اخذ نمایید:

روش اول :
با کلیک بر روی لیست دروس ارائه شده می توانید دروسی را که مجاز به اخذ آن هستید را انتخاب نمایید. برای انتخاب درس مورد نظر ابتدا علامت + کنار درس را کلیک نمایید تا کلیه مشخصه های آن درس نشان داده شود سپس مشخصه مورد نظر را انتخاب نمایید و سپس دروس بعدی را به همین شیوه انتخاب نمایید و روی گزینه ذخیره کلیک نمایید که در این روش کلیه دروس انتخابی شما بصورت گروهی ذخیره می گردد.

روش دوم :
در این روش شما می توانید با وارد کردن مشخصه و کلیک بر روی گزینه ذخیره مشخصه مورد نظر را ثبت نمایید.(لازم به ذکر است در این روش شما می بایست مشخصه مورد نظر را در اختیار داشته باشید


پرداخت الکترونیکی شهریه :
این گزینه به شما این امکان را می دهد که از طریق اینترنت و بدون مراجعه حضوری به دانشگاه شهریه خود را پرداخت نمایید. جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارت بانک ملی (ملی کارت) نیازمند به دسترسی به رمز دوم و پارامتر 2 CVVکارت خود می باشید. شما می توانید با مراجعه به هریک از پایانه های مذکور به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی (رمز دوم) کارت خود را دریافت نمایید:

۱- ملی کارت خود را در پایانه بانک ملی (ATM) قرار دهید و رمز خود را وارد نمایید و کلید ثبت را فشار دهید

۲- کلید رمز اینترنتی را فشار دهید و رمز دلخواه خود را وارد نمایید و سپس مجدا رمز وارد شده را تکرار نمایید و دکمه ثبت را فشار دهید

۳- پس از انجام موفقیت آمیز عملیات رمز اینترنتی شما فعال شده و می توانید از خدمات پرداخت الکترونیکی استفاده کنید.

پارامتر 2 CVV : شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای چهار رقم می باشد و در پشت کارت چاپ می شود

پس از آنکه رمز دوم اینترنتی و 2 CVV را در اختیار داشتید می توانید شهریه خود را بصورت آنلاین پرداخت نمایید

پس از آنکه مبلغ مورد نظر را وارد نمودید بر روی گزینه ادامه کلیک کنید و سپس گزینه تایید و پرداخت را کلیک کنید. در این مرحله شما وارد سایت بانک ملی می شوید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید . در صورت کسر مبلغ پیغام "انجام عملیات با موفقیت" را دریافت خواهید کرد. چنانچه مبلغ وارد شده از حساب شما کسر نگردید با پیامی به شما اعلام میگردد و شماره پیگیری به شما داده می شود. در این مرحله پس از یادداشت شماره پیگیری بر روی گزینه بازگشت به سایت پذیرنده کلیک نمایید و مبلغ پرداختی بلافاصله به حساب شما منظور می گردد. برای اطمینان از منظور شدن مبلغ به حساب شما می توانید وضعیت مالی خود را بررسی نمایید.

نکات مهم و قابل توجه :
۱- در حفظ و نگهداری رمز خود دقت نمایید و در اولین فرصت نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام نموده و آن را به خاطر بسپاریدو به هیچ عنوان رمز ملی کارت خود را در اختیار کسی قرار ندهید.
2- پس از واریز وجه توسط ملی کارت حتماً کنترل نمایید که مبلغ پرداختی به حساب شهریه شما منظور گردیده است (گزینه وضعیت مالی)
3- در صورت مشاهده پیغام خطا در پرداخت اینترنتی، گزینه "کنترل با بانک" را از منوی "امور مالی" انتخاب نمائید.
4- به پیامهای صادره از سوی سیستم توجه نمایید و قبل از شروع انتخاب واحد بدهی ترم قبل و شهریه ثابت ترم جاری را پرداخت نمایید
5- جهت رفع هرگونه مغایرت،دریافت پرینت انتخاب واحد وبررسی آن توسط دانشجو الزامی بوده ودرصورت بروزهرگونه مشکل مسئولیت مستقیماً به عهده دانشجو می باشد.
6- دانشجویان بایست در زمان تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند؛ پیش از ساعت شروع ثبت‌نام خود نمی‌توانند وارد سیستم انتخاب واحد شوند اما ساعت پایانی آن ساعت 24 هر روز می‌باشد.


دی ان ان